מנהל מרכז המידע:
יואל קוזק


עוזר/ת מחקר:

יוני טיראן כהן

מרכז המידע מחזיק באוסף בן כ-4500 ספרים הקשורים לתחומי עיסוקו של המרכז. בהם: מדעי המדינה, יחסים בינלאומיים, לימודי המזרח התיכון, מודיעין וטרור, טכנולוגיה צבאית, גיאוגרפיה, משפטים, כלכלה מדינית, לימודי ביטחון, וסוציולוגיה.

אוסף הספרים במרכז המידע כולל רכישות של מרכז המידע על פי המלצות החוקרים וכן אוספים שהועברו למכון. ספריית מרכז המידע כוללת את אוסף הספרים והמסמכים של העיתונאי והפרשן הצבאי של 'הארץ' -- זאב שיף ז"ל. אוסף זה, המחזיק כ-1200 ספרים בתחומי העיסוק של המכון, נתרם על ידי משפחתו ומוצב בחדר הנקרא על שמו בקומת ההנהלה של המכון.

מרכז המידע מחזיק כ-50 כתבי עת הרואים אור בארץ ובחו"ל: עיתונים יומיים, שבועונים וכתבי עת אקדמיים (רובם מסוף שנות ה-1970 ועד עתה). במרכז המידע ניתן למצוא גם אוסף מקיף של כל מחקרי המכון.

מרכז המידע עושה שימוש נרחב במשאבי מידע מקוונים ומבצע חיפושים מקוונים במגוון רחב של נושאים. קהל היעד של מרכז המידע הוא סגל החוקרים של המכון למחקרי ביטחון לאומי. במקביל מציע מרכז המידע את שירותיו ואת האוספים השונים שבו לסטודנטים באוניברסיטאות, לחוקרים מקומיים וזרים, לספריות ומרכזי מידע מקצועיים, לקציני צה"ל ולעיתונאים בישראל ובחוץ לארץ.

מרכז המידע פתוח בימים ראשון עד חמישי, בשעות: 8:00 – 16:00

טלפון: 03-640-0420